B I B - C O M P A N Y

توسعه تجارت الکترونیک سیران

شرایط استفاده از خدمات هوشمند جابجایی مسافر بیب سی برای کاربران مسافر

نرم‌افزارهای بیب سی که توسط شرکت توسعه تجارت الکترونیک سیران برای تسهیل جابجایی مسافر طراحی گردیده، تحت شرایط زیر خدمات مربوطه را ارائه می‌‌نماید؛ لذا این شرایط به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربران و شرکت حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است پیش از استفاده از خدمات بیب سی، این شروط را به‌دقت مطالعه فرمایید. استفاده از خدمات بیب سی به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید.

تعاریف

واژگان و اصطلاحاتی که در شرایط استفاده حاضر مورد استفاده قرار گرفته‌اند، دارای معانی به شرح ذیل می‌باشند:

الف) شرکت: شرکت توسعه تجارت الکترونیک سیران (با مسئولیت محدود) به‌عنوان واسط میان مسافر و راننده از طریق اپلیکیشن متعلق به خود و نیز وب ‌اپ و خدمات تلفنی به ارائه خدمات هوشمند جابجایی مسافر می‌پردازد.

ب) بیب سی: نام و علامت تجاری متعلق به شرکت می‌باشد که از طریق سامانه، اپلیکیشن ، وب ‌اپ و خدمات تلفنی به ارائه خدمات هوشمند جابجایی مسافر می‌پردازد.

پ) اپلیکیشن: عبارت است از اپلیکیشن بیب سی در دو نسخه رانندگان و مسافران، جهت استفاده در گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS که ارائه خدمات هوشمند جابجایی بیب سی در بستر آن امکان‌پذیر است. کلیه حقوق مادی و معنوی این اپلیکیشن متعلق به شرکت می‌باشد.

ت) وب ‌اپ: بهره‌گیری از خدمات هوشمند جابجایی مسافر از طریق وب‌ اپ بیب سی به آدرس https://bibc.ir می‌باشد.

ث) سامانه بیب سی: عبارت است از مجموع امکانات نرم‌افزاری بیب سی که از طریق نیروی انسانی شرکت نسبت به ارائه خدمات از مرحله ثبت نام کاربران تا انجام پشتیبانی می‌پردازد.

ج) مسافر/کاربر/ کاربر مسافر: متقاضی استفاده از سرویس هوشمند جابجایی مسافر بیب سی که با ثبت نام در سامانه بیب سی نسبت به ارسال درخواست سفر با تعیین مبدأ و مقصد اقدام می‌نماید.

چ) راننده: راننده وسیله نقلیه که با ثبت نام در سامانه بیب سی، نسبت به جابجایی مسافر از مبدأ به مقصد اقدام می‌نماید.

ح) وسیله نقلیه: عبارت است از خودرو ثبت نام شده در سامانه بیب سی که مشخصات آن در کارت ماشین راننده ذکر شده است و جهت جابجایی مسافر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خ) حساب کاربری: عبارت است از حسابی که کاربران جهت استفاده از خدمات بیب سی با وارد نمودن اطلاعات مورد نظر در سامانه، ایجاد می‌نمایند و از طریق آن از خدمات بهره‌مند می‌گردند.

ماده ۱- ایجاد حساب کاربری و شرایط آن

۱‏-۱- برای عضویت در بیب سی و استفاده از تمامی خدمات آن، لازم است کاربر مسافر اقدام به ایجاد یک حساب کاربری در بیب سی نماید. برای ایجاد حساب کاربری شرایط زیر الزامی است:

 • داشتن ۱۸ سال تمام شمسی
 • تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی و شماره‌ی تلفن همراه
 • در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ی شرکت اقدام به وارد نمودن مشخصات شرکت در پنل سازمانی می‌‌نماید و اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شماره‌ی ثبت و شناسه‌ی ملی شرکت در اداره‌ی ثبت شرکت‌‌ها، شماره تلفن ثابت، لوگو و تعداد پرسنل شرکت و نیز مشخصات خود را اعلام می‌نماید.

۱‏-۲- هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح  یک حساب کاربری در بیب سی است.

۱‏-۳- کاربر مسافر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در بیب سی به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر مسافر از خدمات بیب سی شود و وی نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.

۱‏-۴- هر کاربر مسافر با ثبت‌نام در بیب سی و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره ازحساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می‌‌نماید.

۱‏-۵- در صورت عدم همکاری کاربر مسافر و ارائه نکردن اطلاعات مربوط در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر مسافر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود شرکت حق انسداد حساب کاربری مسافر را خواهد داشت.

ماده ۲- هزینه‌‌ استفاده از خدمات و نحوه‌ی پرداخت آن

۲‏-۱- با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای بیب سی ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای بیب سی تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی سفر محاسبه و از کاربر دریافت می‌‌شود، مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی نرم‌افزارهای بیب سی است.

۲‏-۲- هزینه‌ی سفر از طریق نرم‌افزارهای بیب سی محاسبه و به کاربر مسافر اعلام می‌‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به زمان درخواست سفر (ساعات مختلف یا روزهای هفته)، مبدأ و مقصد سفر و دیگر عوامل مؤثر متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست سفر حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.

تبصره: از مجموع مبلغ پرداختی فوق، عوارض شهرداری به‌صورت خودکار کسر شده و مبلغ باقی‌مانده پس از کسر حق استفاده و بهره برداری بیب سی در وجه راننده کارسازی می‌گردد.

۲‏-۳- هزینه‌ی سفر که در هنگام درخواست برای کاربر مسافر نمایش داده می‌‌شود بر اساس ظرفیت مندرج در کارت ماشین راننده و بدون بار تعیین و محاسبه شده است. هر تغییری در شرایط سفر از سوی کاربر مسافر، از قبیل درخواست تغییر مبدأ، مقصد، یا درخواست توقف در طی مسیر و مانند آن، بیب سی را مجاز خواهد کرد که بر طبق موازین قیمت‌گذاری خود قیمت تعیین‌شده را تغییر دهد. در سایر موارد، قیمت تعیین‌شده غیرقابل‌تغییر خواهد بود.

۲‏-۴- کاربر مسافر، هزینه سفر (کرایه) را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای بیب سی یا (۲) پرداخت نقدی به راننده. در صورتی که کاربر مسافر، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه سفر باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید.

۲‏-۵- در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران مسافر یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران مسافر در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار مسافر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به مسافر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به هدیه بودن بسته های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.

ماده ۳- حقوق و مسئولیت‌های کاربر مسافر

۳‏-۱- کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص–اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال–قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده از سوی این اشخاص، به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.

۳‏-۲- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود، مطلقاً به‌عهده‌ی شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و کد تایید، حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد و از این طریق مانع استفاده‌ی دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که کاربر در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری در اسرع وقت شرکت را مطلع کند.

۳‏-۳- کاربر متعهد است که در استفاده از خدمات بیب سی تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای بیب سی و شرکت، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزارهای بیب سی را خدشه‌‌دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی به اشخاص گردد، به‌عهده‌ی کاربر است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

۳‏-۴- کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در بیب سی تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به بیب سی (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزارهای بیب سی را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

۳‏-۵- کاربر می‌‌پذیرد که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت است و شرکت می‌‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر مسافر از خدمات بیب سی گردد.

۳‏-۶- کاربر متعهد است از اطلاعاتی که در نتیجه‌ی استفاده از خدمات بیب سی کسب نموده است (مانند اطلاعات تماس راننده و …) خارج از سامانه بیب سی استفاده نکرده، از ارسال درخواست مستقیم سفر برای رانندگان خارج از سامانه بیب سی اجتناب نماید.

۳‏-۷- کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط شرکت از طریق پیامک، ایمیل یا نرم‌افزارهای بیب سی در خصوص استفاده از خدمات بیب سی و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌‌گردد مطالعه نماید و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به‌عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به‌طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌‌نماید.

۳‏-۸- کاربر می‌‌پذیرد که بسته‌های تشویقی اختصاصی (و نه بسته‌های تشویقی عمومی)، که در بند ۲-۵ شرایط استفاده پیش‌بینی شده است، برای استفاده‌ی شخصی وی در نظر گرفته شده و به همین دلیل می‌‌بایست از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید.

۳‏-۹- کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار ناشی از بسته‌های تشویقی—پیش‌بینی‌شده در بند ۲-۵ شرایط استفاده—غیرقابل‌تبدیل به وجه نقد است و از این رو کاربر نمی‌‌تواند وجه معادل بسته‌های تشویقی را از شرکت مطالبه نماید.

۳‏-۱۰- در صورتی که یک فرد با مشخصات هویتی معین به‌عنوان مسافر برای یک سفر درخواست ارسال کند و همان فرد این درخواست را به‌عنوان راننده قبول کند، عمل مزبور تقلب قلمداد می‌‌شود و شرکت را مجاز خواهد نمود که چهار برابر هزینه‌ی سفر انجام‌شده به‌طریق فوق را از متقلب وصول نماید. در شرایطی که این مبلغ تکافوی جبران خسارت وارده را نکند، شرکت مجاز خواهد بود بنا به تشخیص خود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق شرکت برای انسداد حساب کاربری مذکور نخواهد بود. در صورتی که که وابستگان یک فرد با همکاری وی اقدام به اعمال مشابه کنند یا کاربران به هر شکل نسبت به شرکت اِعمال حیله و تقلب نمایند و بدین‌وسیله موجبات ضرر شرکت را فراهم آورند، مشمول حکم اخیر خواهند بود.

۳‏-۱۱- کاربر مسافر تعهد می‌‌نماید از حمل کالاهای ممنوعه نظیر مشروبات الکلی، مواد مخدر، اسلحه، وسایل قمار و … در طول سفر اجتناب نماید. درخواست ارسال هر یک از این کالاها به‌تنهایی و بدون همراهی مسافر نیز مشمول حکم این ماده خواهد بود.

۳‏-۱۲- کاربر مسافر در طول سفر ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از هر نظر است و در نتیجه رعایت مقررات مربوط به حجاب برای بانوان یا ممنوعیت نگهداری برخی حیوانات خانگی در خودرو برای مسافر الزامی است.

۳‏-۱۳- حداکثر تعداد مجاز مسافر در هر خودرو مطابق با ظرفیت مندرج در کارت ماشین راننده می‌باشد و مسافر نمی‌تواند درخواست انجام سفر با بیش از این تعداد را نماید.

۳‏-۱۴- مسافر موظف است در زمان مقرر در مبدأ سفر (نشانی‌ای که در درخواست سفر ثبت شده ‌است) حضور یابد. حداکثر مدت زمان انتظار راننده جهت حضور مسافر پنج دقیقه می‌باشد در غیر این‌صورت، مسافر می‌بایست نسبت به ثبت زمان توقف در نرم افزار اقدام نماید. عدم افزودن زمان توقف، راننده را مجاز به لغو درخواست سفر خواهد نمود.

۳‏-۱۵- کاربر مسافر موظف است هزینه‌ی سفر را که وفق مفاد ماده‌ی ۲ شرایط استفاده توسط نرم‌افزارهای بیب سی تعیین می‌‌گردد، به یکی از طرق پیش‌بینی‌شده در آن ماده پرداخت نماید. پس از ارسال درخواست سفر (در شرایطی که سفر وفق درخواست اولیه انجام پذیرد و در شرایط آن تغییری داده نشود) یا پس از پایان سفر (در فرضی که شرایط سفر وفق مفاد بند 3-2 تغییر یابد) کاربر مسافر نمی‌‌تواند به میزان هزینه‌ی سفر اعتراض کند یا پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را بنماید. در صورتی که کاربر مسافر به هر علت—از جمله به‌خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه‌ی تلفن همراه، بروز نقص در نرم‌افزار و …—نتواند هزینه‌ی سفر را پرداخت کند، شرکت مجاز خواهد بود که این هزینه‌ را از اعتبار موجود در حساب کاربری ایشان در بیب سی کسر کند. در صورت فقدان موجودی، شرکت مجاز است اعتبار حساب کاربری را به میزان هزینه سفر مذکور منفی نماید و از پرداخت‌های بعدی مسافر کسر نماید و کاربر نمی‌‌تواند نسبت به این اقدام اعتراضی داشته باشد.

۳‏-۱۶- کاربر مسافر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خدمات بیب سی قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.

ماده ۴- حقوق و مسئولیت‌های شرکت

۴‏-۱- بیب سی خدمات حمل‌ونقل ارائه نمی‌‌کند، بلکه تنها با ایجاد یک پل ارتباطی بین مسافران و رانندگان حمل‌ونقل مسافران را تسهیل می‌‌نماید. بدین‌‌توضیح که در بیب سی، راننده میان پذیرش درخواست سفر یا رد آن مخیر است و مسافر نیز پس از ارسال درخواست سفر و مشخص شدن راننده می‌‌تواند از درخواست خود انصراف دهد. بدین‌وصف، هر سفری که در قالب این برنامه‌ی نرم‌افزاری صورت می‌‌گیرد یک قرارداد مستقل فی‌مابین راننده و مسافر است و بیب سی تنها زمینه‌ی انعقاد این قرارداد را میان مسافران و رانندگان در هر سفر مهیا می‌‌کند. از این رو، شرکت مسئولیت حقوقی یا کیفری در قبال اتفاقات حین سفر ندارد.

۴‏-۲- در صورت تحویل کالا یا بسته توسط مسافر به راننده، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال تحویل، مفقود شدن یا سلامت آن در هنگام تحویل به عهده نخواهد داشت. حکم اخیر در خصوص اشیا به جا مانده از مسافر در خودرو راننده نیز جاری خواهد بود.

۴‏-۳- شرکت متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.

۴‏-۴- شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث—که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد—نخواهد داشت.

۴‏-۵- شرکت نمی‌‌تواند اجرا شدن برنامه‌ی بیب سی را در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی تضمین نماید.

۴‏-۶- با توجه به این که در خدمات تلفنی، درخواست سفر در بستر نرم‌افزارهای بیب سی ارسال می‌شود و از این حیث هیچ تفاوتی با سایر سفرهای انجام شده در سامانه بیب سی ندارد، حقوق و مسئولیت‌های شرکت در این خدمات مشابه سایر سرویس‌ها می‌باشد.

ماده ۵- حفاظت از داده‌ها و اطلاعات کاربر مسافر

الف) داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز از کاربر مسافر

۵‏-۱- کاربران مسافر اطلاعات زیر را در جهت استفاده از خدمات بیب سی در اختیار شرکت قرار می‌دهند:

 • اطلاعاتی که کاربر مسافر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، شماره‌ی تلفن همراه، پست الکترونیک، معرف و …) و سایر اطلاعات مذکور در ماده ۱ در اختیار شرکت قرار می‌‌دهد.
 • اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر مسافر از خدمات بیب سی در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ از جمله موقعیت مکانی مبدأ سفرهای کاربر، طول هر سفر، نشانی مقصد، هزینه‌ی سفر، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات بیب سی و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات بیب سی استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و …

تبصره در مواردی شرکت به کاربران مسافر اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای بیب سی منتشر کنند. محتوای تولیدشده—و نه کپی‌شده—توسط کاربران مسافر به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد، اما کاربران با بارگذاری این موارد بر نرم‌افزارهای بیب سی اجازه‌ی استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل‌رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کنند.

ب) موارد استفاده از داده‌ها و اطلاعات کاربر مسافر و نحوه حفاظت از آن

۵‏-۲- شرکت در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران مسافر اعم از حقیقی و حقوقی با رعایت اصل محرمانگی و التزام به قوانین و مقررات مربوطه، داده‌ها و اطلاعات دریافتی از کاربر مسافر را در موارد زیر مورد استفاده قرار داده و به شرح ذیل از آنها حفاظت به عمل می‌آورد:

 • داده‌هایی که هنگام ثبت نام مستقیماً از کاربر مسافر أخذ می‌شود، شامل مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی)، پست الکترونیک و شماره تلفن همراه، صرفاً در جهت احراز هویت کاربر مسافر و امکان برخورداری از خدمات استفاده قرار می‌گیرد. شرکت متعهد می‌گردد داده‌های مذکور را صرفا در محدوده ارائه خدمات مذکور مورد استفاده قرار دهد. در همین راستا، پس از ارسال درخواست توسط کاربر مسافر و قبول درخواست توسط راننده، داده‌های مزبور در جهت شناسایی مسافر و انجام هماهنگی راننده با وی از قبیل تعیین محل سوار شدن به خودرو و زمان آن، با راننده به اشتراک گزارده می‌شوند. همچنین در شرایطی که وسیله یا وسایل متعلق به مسافر در خودرو راننده جا مانده باشد، استفاده از این داده‌ها جهت هماهنگی‌های بعدی صورت می‌پذیرد.
  تبصره:برابر ضوابط مندرج در «شرایط استفاده از خدمات هوشمند جابجایی مسافر برای کاربران راننده» رانندگان در راستای حفاظت از داده‌ها و اطلاعات مسافران، از ذخیره شماره تماس مسافرانی که از طریق نرم افزار بیب سی به آنها معرفی شده اند و نیز برقراری ارتباط با ایشان خارج از خدمات بیب سی منع شده‌اند و در صورت احراز تخلف، شرکت حق تعلیق و خاتمه همکاری با راننده را برای خود محفوظ داشته و مطابق با شرایط و ضوابط صدر‌الذکر با متخلف برخورد خواهد کرد.
 • درخصوص داده‌ها و اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر مسافر از خدمات بیب سی در این برنامه ذخیره می‌‌شود، شرکت متعهد می‌‌شود که اطلاعات ذخیره‌شده را تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات استفاده نماید.
 • در مواردی که سایر اشخاص، حسب مورد، بخشی از فرایند ارائه خدمات را تحت نظارت شرکت عهده‌دار شوند، شرکت مطابق با اصول، قوانین و مقررات صیانت از حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها نسبت به پیشبرد امور اقدام می نماید.
 • شرکت متعهد می‌گردد، داده‌ها و اطلاعات کاربران مسافر را به اشخاص ثالث اعم از حقیقی و یا حقوقی با مقاصد تجاری و غیرتجاری خارج از حیطه خدمات فوق‌الذکر، بدون کسب رضایت صاحبان آن افشا ننماید.
  تبصره:در صورتی که مقامات قضایی و یا اداری به حکم قانون، داده‌ها و یا اطلاعات مربوط به کاربر یا کاربران خاصی را از شرکت مطالبه نمایند، شرکت مطابق با قانون موظف به افشای آنها به مقامات صالح می‌باشد.

ماده ۶- مالکیت حقوق معنوی نرم‌افزارهای بیب سی

مالکیت مادی و معنوی نرم‌افزارهای بیب سی و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به شرکت است و در نتیجه:

۶‏-۱- کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای بیب سی یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

۶‏-۲- کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای بیب سی را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

۶‏-۳- کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای بیب سی جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای بیب سی و حقوق ناشی از آن را نخواهد داشت.

۶‏-۴- کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها، برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

۶‏-۵- کاربران نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.

ماده ۷- تجدیدنظر در شرایط استفاده و نحوه ابلاغ آن

۷‏-۱- شرایط حاضر نسبت به کاربران مسافر که اپلیکیشن بیب سی را نصب کرده و از آن استفاده می‌کنند یا از خدمات وب‌اپ و خدمات تلفنی استفاده می‌نماید، اعمال می‌گردد.

۷‏-۲- در صورتی که شرایط استفاده تغییر یابد، بیب سی مراتب را با یکی از شیوه‌های ارسال پیامک، ایمیل، بارگذاری شرایط جدید در وبسایت و اپلیکیشن اطلاع‌رسانی می‌نماید. صرف استفاده کاربران از اپلیکیشن پس از تغییر شرایط استفاده و اطلاع‌رسانی آن به منزله پذیرش شرایط استفاده جدید می‌باشد.

ماده ۸- قانون حاکم و شیوه حل اختلاف

شرایط استفاده حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف، طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی تهران حل‌وفصل خواهد شد.

ماده ۹- توافقات نهائی

۹‏-۱- کاربران مسافر تصدیق می‌نمایند که «شرایط استفاده از خدمات هوشمند جابجایی مسافر بیب سی برای کاربران مسافر» را به‌طور کامل مطالعه نموده، از مفاد و شرایط آن آگاهی کامل داشته و نسبت به اعمال تمامی این شرایط رضایت دارند و نسبت به مفاد آن ملتزم می‌باشند.

۹‏-۲- در مواردی که متن حاضر، صراحتاً یا ضمناً حاوی حکمی نباشد، مراتب تابع عرف رایج در این صنعت می‌باشد.

شرایط استفاده از سرویس هوشمند همیار بیب سی برای کاربران سفارش‌دهنده

متن حاضر در جهت شفاف شدن حقوق و مسئولیت‌های کاربران سفارش‌دهنده در خدمات خرید و تحویل کالا و اقلام مورد نیاز سفارش‌دهندگان و نیز خدمات تحویل مرسولات تنظیم شده است. بدیهی است کاربران می‌بایست پیش از استفاده از خدمات، کلیه شرایط و ضوابط ذیل را مطالعه نموده و از آن پیروی نمایند. استفاده از سرویس همیار به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید.

تعاریف

واژگان و اصطلاحاتی که در شرایط استفاده حاضر مورد استفاده قرار گرفته‌اند، دارای معانی به شرح ذیل می‌باشند:

الف) شرکت: شرکت توسعه تجارت الکترونیک سیران به‌عنوان مالک نام تجاری بیب سی که به‌عنوان واسط میان سفارش‌دهنده و راننده از طریق اپلیکیشن متعلق به خود و نیز وب ‌اپ به ارائه خدمات خرید و تحویل کالاها و اقلام مورد نیاز سفارش‌‌دهندگان و نیز تحویل مرسولات می‌پردازد.

ب) بیب سی: نام و علامت تجاری متعلق به شرکت می‌باشد که از طریق سامانه، اپلیکیشن و وب‌اپ به ارائه خدمات هوشمند خرید و تحویل کالاها و تحویل مرسولات می‌پردازد.

پ) اپلیکیشن: عبارت است از اپلیکیشن بیب سی در دو نسخه رانندگان و سفارش‌دهندگان، جهت استفاده در گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و IOS که ارائه خدمات هوشمند بیب سی در بستر آن امکان‌پذیر است. کلیه حقوق مادی و معنوی این اپلیکیشن متعلق به شرکت می‌باشد.

ت) وب‌اپ: منظور بهره‌گیری از خدمات هوشمند خرید و تحویل کالا و یا تحویل مرسولات از طریق وب اپ بیب سی به آدرس https://bibc.ir می‌باشد.

ث) سامانه بیب سی: عبارت است از مجموع امکانات نرم‌افزاری بیب سی که از طریق نیروی انسانی شرکت نسبت به ارائه خدمات از مرحله ثبت نام کاربران تا انجام پشتیبانی می‌پردازد.

ج) سرویس همیار: عبارت از خدمات خرید و تحویل کالا به سفارش‌دهندگان و تحویل مرسولات در بستر اپلیکیشن و وب‌اپ بیب سی. این خدمات عبارتند از:

 • خرید کالاها و اقلام مورد نیاز سفارش‌دهندگان از تأمین‌کنندگان مورد نظر سفارش‌دهنده و تحویل آن در مقصد به سفارش‌دهنده توسط راننده
 • جابجایی مرسولات سفارش‌دهنده و تحویل آن به دریافت‌کننده

چ) کاربر سفارش‌دهنده: متقاضی استفاده از سرویس هوشمند جابجایی مسافر بیب سی که با ثبت نام در سامانه بیب سی نسبت به ارسال درخواست سفر با تعیین مبدأ و مقصد اقدام می‌نماید.

ح) سفارش: عبارت است از درخواست بهره‌مندی از سرویس همیار از سوی سفارش‌دهنده جهت خرید و تحویل کالا و اقلام مورد نیاز خود از تأمین‌کنندگان مورد نظر وی و یا درخواست تحویل مرسولات که از طریق اپلیکیشن بیب سی به راننده ارسال می‌گردد و در صورت پذیرش از سوی راننده، بانجام می‌رسد.

خ) خرید کالا: عبارت است از خرید کالای مورد نیاز سفارش‌دهنده توسط راننده از تأمین‌کننده‌ای که مشخصات آن توسط سفارش‌دهنده تعیین شده است.

د) تأمین‌کننده: عبارت است از کسب و کاری که مطابق با اعلام سفارش‌دهنده نسبت به تأمین کالای مورد نیاز او و تحویل آن به راننده اقدام می‌نماید.

ذ) دریافت‌کننده: عبارت است از شخصی که بنا به اعلام سفارش‌دهنده، دریافت‌کننده نهایی کالا و اقلام مورد سفارش یا مرسوله از راننده در مقصد می‌باشد. دریافت‌کننده ممکن است حسب مورد همان کاربر سفارش‌دهنده و یا شخص دیگری باشد.

ر) راننده: راننده وسیله نقلیه که با ثبت نام در سامانه بیب سی، نسبت به جابجایی مسافر از مبدأ به مقصد اقدام می‌نماید.

ز) وسیله نقلیه: عبارت است از خودرو ثبت نام شده در سامانه بیب سی که مشخصات آن در کارت ماشین راننده ذکر شده است و جهت جابجایی مسافر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ژ) حساب کاربری: عبارت است از حسابی که کاربران جهت استفاده از خدمات بیب سی با وارد نمودن اطلاعات مورد نظر در سامانه، ایجاد می‌نمایند و از طریق آن از خدمات بهره‌مند می‌گردند.

تبصره: در متن حاضر، در هر مورد که از واژه «مرسوله» استفاده شده است، شکل جمع آن یعنی واژه «مرسولات» نیز، حسب مورد، قابل اعمال است. همچنین مرسوله به معنای انواع بار، بسته، کالا، محصول و موارد مشابه می‌باشد.

ماده ۱- ایجاد حساب کاربری و شرایط آن

۱‏-۱- برای عضویت در بیب سی و استفاده از تمامی خدمات آن، لازم است کاربر سفارش‌دهنده اقدام به ایجاد یک حساب کاربری در بیب سی نماید. برای ایجاد حساب کاربری شرایط زیر الزامی است:

 • داشتن ۱۸ سال تمام شمسی
 • تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی و شماره‌ی تلفن همراه توسط کاربر سفارش‌دهنده
 • در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ی شرکت اقدام به وارد نمودن مشخصات شرکت در پنل سازمانی می‌‌نماید و اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شماره‌ی ثبت و شناسه‌ی ملی شرکت در اداره‌ی ثبت شرکت‌‌ها، شماره تلفن ثابت، لوگو و تعداد پرسنل شرکت و نیز مشخصات خود را اعلام می‌نماید.

۱‏-۲- هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح  یک حساب کاربری در بیب سی است.

۱‏-۳- هر کاربر سفارش‌دهنده مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در بیب سی به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر مسافر از خدمات بیب سی شود و وی نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.

۱‏-۴- هر کاربر سفارش‌دهنده با ثبت‌نام در بیب سی و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره ازحساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می‌‌نماید.

۱‏-۵- در صورت عدم همکاری کاربر سفارش‌دهنده و ارائه نکردن اطلاعات مربوط—در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر مسافر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود—شرکت حق انسداد حساب کاربری مسافر را خواهد داشت.

ماده ۲- هزینه‌‌ استفاده از خدمات و نحوه‌ی پرداخت آن

۲‏-۱- با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای بیب سی ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای بیب سی تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی سفر محاسبه و از کاربر دریافت می‌‌شود، مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی نرم‌افزارهای بیب سی است.

۲‏-۲- هزینه‌ی استفاده خدمات از طریق نرم‌افزارهای بیب سی محاسبه و به کاربران اعلام می‌‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به زمان درخواست سفر (ساعات مختلف یا روزهای هفته)، مبدأ و مقصد سفر و دیگر عوامل مؤثر متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست سفر حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نمایند. در محاسبه هزینه استفاده از سرویس همیار در مقایسه با سرویس هوشمند جابجایی مسافر، حق‌الزحمه راننده جهت انجام خدمات مربوط به خرید کالا و اقلام مورد نیاز و تحویل مرسولات در هزینه سفر محاسبه و افزوده می‌گردد.

تبصره: از مجموع مبلغ پرداختی فوق، عوارض مصوب شهرداری به‌صورت خودکار کسر شده و مبلغ باقی‌مانده پس از کسر کمیسیون بیب سی در وجه راننده کارسازی می‌گردد.

۲‏-۳- در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران مسافر یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران مسافر در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار مسافر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به مسافر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به هدیه بودن بسته های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.

۲‏-۴- کاربر سفارش‌دهنده، هزینه سفر (کرایه) را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای بیب سی یا (۲) پرداخت نقدی به راننده. در صورتی که سفارش‌دهنده، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه سفر باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید.

تبصره: پرداخت هزینه خرید سفارش از مسئولیت‌های کاربر سفارش‌دهنده بوده که مشخصات وی در اپلیکیشن بیب سی ثبت شده است لذا در صورتی که سفارش‌دهنده پرداخت وجه را به دریافت‌کننده احاله دهد و دریافت کننده از پرداخت هزینه سر باز زند، سفارش‌دهنده می‌بایست هزینه را پرداخت نماید در غیر این‌صورت شرکت مجاز خواهد بود با کسر اعتبار از حساب کاربری سفارش دهنده وجه را وصول نماید. در صورت عدم وجود موجودی، اعتبار حساب کاربری منفی می شود و شرکت مجاز خواهد بود از پرداخت های بعدی، این وجه را وصول کئد و به راننده پرداخت نماید.

ماده ۳- حقوق و مسئولیت‌های کاربر سفارش‌دهنده در سرویس همیار

الف) خدمات خرید و تحویل کالا

۳‏-۱- کاربر سفارش‌دهنده با ورود به اپلیکیشن یا وب اپ بیب سی نسبت به ارسال درخواست خرید و تحویل کالا اقدام می‌نماید. پرداخت هزینه خرید کالا به عهده کاربر سفارش دهنده بوده و خارج از سامانه بیب سی صورت می گیرد بدین معنا که یا مستقیما توسط سفارش دهنده با تامین کننده تسویه می شود یا جهت خرید کالا به راننده پرداخت می شود.

۳‏-۲- کاربر سفارش‌دهنده می‌بایست پس از قبول درخواست توسط راننده، کلیه هماهنگی‌های لازم را با راننده درخصوص مشخص کردن نوع، میزان و کیفیت کالاهای مورد نیاز داشته باشد. کاربر سفارش‌دهنده موظف است علاوه بر هماهنگی با راننده درخصوص مشخصات سفارش خود، حتی‌المقدور سفارش خود را به‌صورت مکتوب – از طریق ارسال به پیامک به راننده- مستند نماید.

۳‏-۳- کاربر می‌بایست نشانی دقیق مبدأ و مقصد را در سفارش خود در اپلیکیشن تعیین نماید. در صورتی که دریافت‌کننده، شخصی به غیر از کاربر سفارش‌دهنده باشد، سفارش‌دهنده می‌بایست هماهنگی‌های لازم را با راننده و دریافت‌کننده درخصوص زمان و محل تحویل کالا انجام دهد. در فرض فوق، کلیه مسئولیت‌های احتمالی درخصوص سفارش، برعهده کاربر سفارش‌دهنده که سفارش از حساب کاربری وی انجام می‌پذیرد، می‌باشد.

تبصره ۱ کاربر می‌بایست نشانی دقیق مبدأ و مقصد را در سفارش خود در اپلیکیشن تعیین نماید. در صورتی که دریافت‌کننده، شخصی به غیر از کاربر سفارش‌دهنده باشد، سفارش‌دهنده می‌بایست هماهنگی‌های لازم را با راننده و دریافت‌کننده درخصوص زمان و محل تحویل کالا انجام دهد. در فرض فوق، کلیه مسئولیت‌های احتمالی درخصوص سفارش، برعهده کاربر سفارش‌دهنده که سفارش از حساب کاربری وی انجام می‌پذیرد، می‌باشد.

تبصره ۲ تحویل گرفتن یا تحویل دادن کالا در مکان‌های فاقد مشخصات ثبتی مانند پلاک و واحد تخلف محسوب می‌گردد لذا سفارش‌دهنده نمی‌تواند درخواست تحویل کالا در خیابان یا کوچه و موارد مشابه را داشته باشد.

۳‏-۴- کاربر سفارش‌دهنده می‌بایست پیش از انجام سفارش، حتی‌الامکان هماهنگی‌های لازم را با تأمین کننده جهت آماده‌سازی، بسته‌بندی کالا و تسویه حساب انجام دهد.

۳‏-۵- کاربر سفارش‌دهنده حتی الامکان تلاش خواهد نمود مستقیما وجه خرید کالا و اقلام مورد نیاز را با تامین کنندگان تسویه حساب نماید لیکن در صورتی که سفارش دهنده بنا به شرایط، هزینه‌خرید کالاهای مورد نیاز خود را (تا سقف یک میلیون ریال) در وجه راننده پرداخت نماید ، نامبرده متعهد است اسناد پرداختی به راننده و رسید آن را نزد خود نگاه دارد. انتقال وجه به حساب راننده می‌بایست پیش از عزیمت راننده به مبدأ و صرفا به حساب یا کارت بانکی متعلق به راننده انجام پذیرد.

تبصره در صورت حدوث اختلاف میان کاربر سفارش‌دهنده و راننده تا سقف 1.000.000 ریال ، شرکت بدون آنکه خود طرف اختلاف قرار گیرد، جهت حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات نسبت به طرفین میانجیگری و در حل و فصل اختلافات مساعدت می‌نماید.

۳‏-۶- در صورتی که کالا یا کالاهای مورد نیاز کاربر سفارش‌دهنده، نزد تأمین‌کننده موجود نباشد، سفر لغو شده محسوب شده و کاربر سفارش‌دهنده متعهد به پرداخت هزینه معادل 25.000 (بیست و پنج هزار) ریال در وجه راننده می‌باشد. بدیهی است شرکت تضمینی را درخصوص انجام خرید قطعی کالاها در صورت عدم موجودی کالا نزد تأمین‌کننده و یا مواردی مانند تعطیل بودن کسب و کار ارائه نمی‌نماید.

۳‏-۷- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده پس از رسیدن راننده به مبدأ درخواست لغو سفارش را داشته باشد، متعهد به پرداخت 25.000 (بیست و پنج هزار) ریال در وجه راننده می‌باشد.

تبصره در خصوص این بند و بند پیشین، شرکت می‌تواند مبالغ مذکور را از حساب اعتباری سفارش‌دهنده کسر نموده و در صورت عدم موجودی، اعتبار حساب را منفی نماید و در پرداخت های آتی مسافر، این مبلغ را وصول و به راننده پرداخت نماید.

۳‏-۸- راننده صرفاً درخصوص کالا، مرسوله یا مرسولاتی که دارای حجم و وزن متناسب با خودرو بوده و مخالف با دستورالعمل کارخانه سازنده خودرو نباشد، نسبت به ارائه سرویس اقدام می‌نماید و در غیر این‌صورت مجاز است از پذیرفتن درخواست امتناع نماید. وزن کالا یا مرسوله سفارش‌دهنده نباید بیش از 100 کیلوگرم و ابعاد آن نباید بیش از 75*75*75 باشد.

۳‏-۹- راننده مسئول تحویل کالا و مرسولات درب منزل یا نشانی مشخص شده توسط سفارش‌دهنده (مطابق شرایط تبصره ۲ بند ۳-۳) می‌باشد. در صورتی که وزن کالا یا مرسولات سفارش‌دهنده بیش از ۲۵ کیلوگرم باشد، مسئولیت بارگیری و تخلیه کالا و مرسولات برعهده سفارش‌دهنده می‌باشد.

تبصره مفاد این بند و بند ۳-۸- درخصوص خدمات تحویل مرسوله نیز لازم‌الاجراست.

۳‏-۱۰- کاربر سفارش‌دهنده در هر سفارش صرفا مجاز به ارسال درخواست خرید کالا از یک مبدأ می‌باشد بدین معنا که هر سفارش خرید کالا توسط سفارش‌دهنده می‌بایست تنها از یک تأمین‌کننده و با یک نشانی صورت پذیرد در غیر این‌صورت راننده حق امتناع از انجام درخواست را دارد.

۳‏-۱۱- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده پس از دریافت کالای مورد نیاز، به هر دلیل قصد مرجوعی آن را داشته باشد، می‌بایست درخواست جدید در اپلیکیشن ثبت نماید. این امر مشمول هزینه جدید خواهد شد.

۳‏-۱۲- در صورتی که دریافت‌کننده معرفی‌شده از سوی کاربر سفارش‌دهنده به هر دلیل از تحویل گرفتن کالا در مقصد امتناع نماید، سفارش‌دهنده باید جهت ارسال کالا به نشانی خود یا نشانی دیگر، درخواست جدید ارسال نماید. در خودرو برای مسافر الزامی است.

۳‏-۱۳- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده ادعای آسیب یا خسارت به کالای تحویلی توسط راننده را داشته باشد، می‌بایست مراتب را تا زمانی که راننده نزد وی حاضر است، به پشتیبانی بیب سی اعلام نماید. پشتیبانی پس از وصول ادعای سفارش‌دهنده، بدون آنکه خود طرف اختلاف باشد، نسبت به پیگیری و بررسی موضوع اقدام و نتیجه را به کاربران اطلاع‌رسانی می‌نماید.

تبصره در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده مدعی باشد که کالای تحویل‌شده به وی توسط راننده با کالای مورد نیاز که مشخصات آن را به راننده داده است مغایر می‌باشد نیز حکم فوق جاری خواهد شد.

۳‏-۱۴- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده ادعای عدم تحویل کالا یا کالاهای مورد نیاز خود را از طریق راننده علی‌رغم واریز وجه به وی داشته باشد و یا مدعی باشد کالا به شخصی به غیر از دریافت‌کننده تحویل شده است، می‌بایست مراتب را فوراً با پشتیبانی شرکت مطرح نماید. پشتیبانی با بررسی و پیگیری موضوع نسبت به رفع مشکل ایجاد شده مساعدت می‌نماید بدون آنکه مستقیماً مسئولیتی در قبال طرفین اختلاف داشته باشد.

۳‏-۱۵- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده مدعی جا ماندن وسیله یا وسایلی در خودرو راننده باشد، می‌بایست مراتب را نهایتاً ظرف ۲۴ ساعت، به پشتیبانی اعلام نماید. پشتیبانی با انجام بررسی‌های خود، نتیجه را به کاربر اطلاع خواهد داد.

۳‏-۱۶- شرکت و راننده هیچ مسئولیتی در قبال محتوا، کیفیت و سلامت کالاهای تحویلی به کاربر سفارش‌دهنده نخواهند داشت و مسئولیت این امر با تأمین‌کننده و حسب مورد تولیدکننده می‌باشد. این امر مانع از لحاظ کردن احتیاطات لازم توسط راننده در انتخاب کالای موردنظر از قبیل بررسی تاریخ انقضای محصولات و موارد مشابه نخواهد بود.

۳‏-۱۷- شرکت و راننده هیچ مسئولیتی در قبال بسته‌بندی و عدل‌بندی کالاهای موردنظر سفارش‌دهنده نخواهند داشت و کالای تحویلی در بسته‌بندی عرفی انجام‌شده از سوی تأمین‌کننده تحویل می‌شوند. کاربر سفارش‌دهنده موظف است حدالامکان نسبت به ترتیبات بسته‌بندی کالا هماهنگی‌های لازم را با تأمین‌کننده انجام دهد.

۳‏-۱۸- از آنجا که سرویس همیار مختص به خرید و تحویل مرسولات می‌باشد، کاربر سفارش‌دهنده مجاز نیست جهت دریافت خدماتی به غیر از خرید کالا و اقلام مورد نظر خود از آن استفاده نماید لذا درخواست انجام خدماتی نظیر مراجعه به سازمان‌ها و ادارات دولتی و خصوصی ازجمله بانکها جهت انجام کارهای اداری و موارد مشابه تخلف محسوب می‌گردد و کاربر سفارش‌دهنده مسئولیت عواقب ناشی از آن را عهده‌دار است.

۳‏-۱۹- کاربر سفارش‌دهنده موظف است مشخصات خودرو راننده را با مشخصاتی که در اپلیکیشن ذکر شده است از جمله مدل و رنگ ماشین و شماره پلاک و همچنین مشخصات راننده تطبیق داده و سپس نسبت به تحویل مرسوله از راننده اقدام نماید.

ب) خدمات تحویل مرسوله

۳‏-۲۰- کاربر سفارش‌دهنده جهت استفاده از خدمات تحویل مرسوله با ورود به اپلیکیشن یا وب اپ نسبت بیب سی به تعیین موارد خواسته‌شده در اپلیکیشن ازجمله آدرس دقیق مبدأ و مقصد اقدام می‌نماید.

۳‏-۲۱- در صورتی که دریافت‌کننده شخصی به غیر از کاربر سفارش‌دهنده باشد، سفارش‌دهنده مکلف است هماهنگی‌های لازم درخصوص زمان و محل دریافت را با راننده و دریافت‌کننده داشته باشد و همچنین طی هماهنگی با راننده مشخصات دقیق دریافت‌کننده را به وی اعلام نماید. کلیه مسئولیت‌های احتمالی در این خصوص برعهده کاربر سفارش‌دهنده است که مشخصات وی در حساب کاربری بیب سی ثبت شده است.

۳‏-۲۲- کاربر سفارش‌دهنده می‌بایست مبدأ و مقصد را به‌گونه‌ای تعیین نماید که فرایند تحویل گرفتن کالا و مرسولات از سوی راننده و نیز تحویل دادن آن به مقصد کاملاً شفاف باشد. در همین راستا کاربر سفارش‌دهنده می‌بایست طی هماهنگی با راننده، مشخصات دقیق مبدأ و مقصد شامل پلاک و واحد را به وی اعلام نماید.

تبصره تحویل گرفتن کالا و مرسولات در مبدأ و تحویل دادن آن در مقصد بدون تعیین دقیق نشانی به شرح بند فوق ممنوع بوده و تحویل کالا در محل‌هایی همچون خیابان یا کوچه تخلف محسوب می‌گردد و مسئولیت‌های احتمالی حسب مورد متوجه مقصر اعم از کاربر سفارش‌دهنده و یا راننده خواهد بود.

۳‏-۲۳- در صورتی که جابجایی مرسوله تابع شرایطی ویژه‌ای باشد (مانند کالاهای شکستنی، مایعات، کالاهای سریع‌الفساد و …)، لازم است کاربر سفارش‌دهنده توضیحات لازم را به راننده ارائه نماید.

۳‏-۲۴- کاربر سفارش‌دهنده صرفاً می‌تواند تا پیش رسیدن راننده به مبدأ، درخواست خود را بدون تعلق جریمه لغو نماید. در صورتی که لغو درخواست پس از تحویل بسته از مبدأ باشد، کاربر سفارش‌دهنده می‌بایست مبلغ 25.000 (بیست و پنج هزار) ریال را به راننده پرداخت نماید. تبصره ذیل بند 3-7 در خصوص این بند نیز لازم‌الاجراست.

۳‏-۲۵- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده به هر دلیل مایل به مرجوع کردن مرسوله از مقصد به مبدأ یا مسیر دیگری باشد، می‌بایست درخواست جدید ارسال نماید. این درخواست مشمول هزینه جدید می‌باشد.

۳‏-۲۶- کاربر سفارش‌دهنده موظف به بسته‌بندی و عدل‌بندی مناسب مرسوله با هزینه خود می‌باشد و شرکت و راننده در این زمینه هیچگونه مسئولیتی نخواهند داشت.

۳‏-۲۷- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده ادعای آسیب یا خسارت به مرسوله تحویلی توسط راننده را داشته باشد، می‌بایست مراتب را تا زمانی که راننده نزد وی حاضر است، به پشتیبانی اعلام نماید. پشتیبانی پس از وصول ادعای سفارش‌دهنده، بدون آنکه خود طرف اختلاف باشد، نسبت به پیگیری و بررسی موضوع اقدام و نتیجه را به کاربران اطلاع‌رسانی می‌نماید.

۳‏-۲۸- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده ادعای عدم تحویل مرسوله خود را از طریق راننده داشته باشد و یا مدعی باشد مرسوله به شخصی به غیر از دریافت‌کننده تحویل شده است، می‌بایست مراتب را فوراً با پشتیبانی شرکت مطرح نماید. پشتیبانی با بررسی و پیگیری موضوع نسبت به رفع مشکل ایجاد شده مساعدت می‌نماید بدون آنکه مستقیماً مسئولیتی در قبال طرفین اختلاف داشته باشد.

۳‏-۲۹- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده مدعی جا ماندن وسیله یا وسایلی در خودرو راننده باشد، می‌بایست مراتب را نهایتاً ظرف 24 ساعت، به پشتیبانی اعلام نماید. پشتیبانی با انجام بررسی‌های خود، نتیجه را به کاربر اطلاع خواهد داد.

۳‏-۳۰- کاربر سفارش‌دهنده موظف است مشخصات خودرو راننده را با مشخصاتی که در اپلیکیشن ذکر شده است از جمله مدل و رنگ ماشین و شماره پلاک و همچنین مشخصات راننده تطبیق داده و سپس نسبت به تحویل مرسوله به راننده اقدام نماید.

۳‏-۳۱- کاربر سفارش‌دهنده مجاز نیست خارج از چارچوب بیب سی، نسبت به سفارش‌گذاری برای رانندگانی که از طریق بیب سی معرفی می‌شوند، اقدام نماید. صورتی که خلاف این امر برای شرکت محرز شود، شرکت مجاز است حساب کاربری متخلف را معلق نماید.

۳‏-۳۲- سایر مسئولیت‌های عمومی مذکور در «شرایط استفاده از خدمات هوشمند جابجایی مسافر بیب سی برای کاربران مسافر» در مورد کاربران سفارش‌دهنده نیز لازم‌الرعایه می‌باشد.

ماده ۴- شرایط و الزامات مربوط به مرسوله

۴‏-۱- درخواست حمل کالاهای زیر ممنوع است

 • مشروبات الکلی و مواد مخدر، اسلحه، وسایل قمار، مواد اشتعال زا، مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختنی، مواد و وسایل رادیواکتیو
 • اشیا قیمتی طلا و جواهرات و اسناد تعهدآور بانکی
 • حیوانات اهلی و وحشی
 • بارهای دارای مجوز خاص مانند نخاله‌های ساختمانی

۴‏-۲- در صورتی که کاربر سفارش‌دهنده درخواست حمل هر یک از کالاهای ممنوعه فوق را داشته باشد و یا از طریق پنهان‌کاری باعث اختفای محتویات مرسوله شود، در صورت احراز تخلف، مسئولیت حقوقی و کیفری ناشی از تخلف، متوجه وی خواهد بود. در چنین فرضی، شرکت ضمن مسدود کردن حساب کاربری کاربر سفارش‌دهنده، اقدامات حقوقی مقتضی ازجمله وصول خسارات وارده به حیثیت تجاری شرکت و … را در برابر متخلف اتخاذ خواهد نمود.

۴‏-۳- شرکت، هیچگونه مسئولیتی نسبت به بیمه مرسوله یا مرسولات ارسالی از سوی سفارش‌دهنده، نخواهد داشت.

ماده ۵- حقوق و مسئولیت‌های شرکت

۵‏-۱- بیب سی خدمات حمل‌ونقل، فروش کالا و مانند آن ارائه نمی‌‌کند، بلکه تنها با ایجاد یک پل ارتباطی بین کاربر سفارش‌دهنده و راننده، خرید و تحویل کالا و مرسولات را تسهیل می‌‌نماید. بدین‌‌توضیح که در بیب سی، راننده میان پذیرش درخواست خرید و تحویل کالا و مرسولات یا رد آنها مخیر است و سفارش‌دهنده نیز پس از ارسال درخواست و مشخص شدن راننده می‌‌تواند از درخواست خود انصراف دهد. بدین‌وصف، هر سفری که در قالب این برنامه‌ی نرم‌افزاری صورت می‌‌گیرد یک قرارداد مستقل فی‌مابین راننده و کاربر سفارش‌دهنده است و بیب سی تنها زمینه‌ی انعقاد این قرارداد را میان کاربران سفارش‌دهنده و رانندگان در هر سفر مهیا می‌‌کند. از این رو، شرکت هیچ گونه مسئولیتی (اعم از حقوقی و کیفری) در خصوص تضمین خرید کالا، کیفیت کالا، اتفاقات حین سفر و … ندارد.

تبصره ارائه خدمات خرید و تحویل کالا به سفارش‌دهنده صرفا از طریق تأمین‌کنندگان معرفی‌شده از سوی سفارش‌دهنده صورت می‌پذیرد و بیب سی به هیچ عنوان مستقیماً به عنوان فروشنده یا تأمین‌کننده نمی باشد.

۵‏-۲- شرکت متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.

۵‏-۳- شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث—که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد—نخواهد داشت.

۵‏-۴- شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث – که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری کاربر گردد – نخواهد داشت.

۵‏-۵- شرکت از طریق تیم پشتیبانی خود نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی طبق شرایط و ضوابط اعلام‌شده اقدام می‌نماید.

۵‏-۶- شرکت هیچگونه مسولیتی در قبال عدم انجام خرید کالا یا محصولات مورد نیاز سفارش‌دهنده ازسوی راننده، خرید کالای مغایر با درخواست سفارش‌دهنده از سوی راننده، تحویل کالا به شخصی که مغایر با مشخصات دریافت‌کننده کالا باشد و یا عدم تحویل کالا به سفارش‌دهنده یا دریافت‌کننده توسط راننده، ایراد خسارت از سوی راننده به کالای تحویلی و … نخواهد داشت لیکن پشتیبانی شرکت بدون آنکه خود طرف اختلاف باشد حداکثر سعی خود را در انجام مساعدت‌های لازم جهت حل اختلاف میان سفارش‌دهنده و راننده از طریق میانجیگیری بین طرفین خواهد نمود.

۵‏-۷- شرکت مطابق با ضوابط مذکور در ماده 6 از حریم خصوصی، از داده‌ها و اطلاعات کاربران صیانت می‌کند.

۵‏-۸- کاربر می‌‌پذیرد که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت است و شرکت می‌‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات بیب سی گردد.

۵‏-۹- مسئولیت قصور و تقصیر کاربران در انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله طبق این سند و نیز سایر وظایف و تکالیف شرعی، قانونی و عرفی برعهده شخص یا اشخاص متخلف بوده و شرکت مسئولیتی را در این زمینه پذیرا نخواهد بود.

ماده ۶- حفاظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران

الف) داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز از کاربران سفارش‌دهنده

۶‏-۱- شرکت متعهد به حفظ و حراست از داده‌ها و اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربران از خدمات بیب سی در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:

 • اطلاعاتی که کاربر سفارش‌دهنده در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، شماره‌ی تلفن همراه و پست الکترونیک)، اطلاعات درخواست سفر و … و سایر اطلاعات مذکور در ماده ۱ در اختیار شرکت قرار می‌‌دهد.
 • اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربران از خدمات بیب سی در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ از جمله موقعیت مکانی مبدأ سفرهای کاربران، طول هر سفر، نشانی مقصد، هزینه‌ی سفر، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات بیب سی و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربران با استفاده از آن از خدمات بیب سی استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و …

تبصره در مواردی شرکت به کاربران مسافر اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای بیب سی منتشر کنند. محتوای تولیدشده—و نه کپی‌شده—توسط کاربران مسافر به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد، اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای بیب سی اجازه‌ی استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیرقابل‌رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کنند.

ب) موارد استفاده از داده‌ها و اطلاعات و نحوه حفاظت از آن

۶‏-۲- شرکت در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران با رعایت اصل محرمانگی و التزام به قوانین و مقررات مربوطه، داده‌ها و اطلاعات مذکور در بند ۶-۱ را در موارد زیر مورد استفاده قرار داده و به شرح ذیل از آنها حفاظت به عمل می‌آورد:

 • داده‌هایی که هنگام ثبت نام مستقیماً از کاربر سفارش‌دهنده أخذ می‌شود، شامل شماره تلفن همراه، مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی) و پست الکترونیک و شماره تلفن همراه، صرفاً در جهت احراز هویت کاربران سفارش‌دهنده و امکان برخورداری از تسهیلات هوشمند بیب سی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت متعهد می‌گردد داده‌های مذکور را صرفا در محدوده ارائه خدمات مذکور مورد استفاده قرار دهد. در همین راستا، پس از ارسال درخواست توسط کاربر سفارش‌دهنده و قبول درخواست توسط راننده، داده‌های مزبور در جهت شناسایی سفارش‌دهنده و انجام هماهنگی راننده با وی از قبیل تعیین محل بارگیری و تخلیه مرسوله و زمان آن، با راننده به اشتراک گزارده می‌شوند. همچنین در شرایطی که وسیله یا وسایل متعلق به کاربر سفارش‌دهنده در خودرو راننده جا مانده باشد، استفاده از این داده‌ها جهت هماهنگی‌های بعدی صورت می‌پذیرد.
  تبصره:برابر ضوابط مندرج در «شرایط استفاده از سرویس هوشمند همیار بیب سی برای کاربران راننده» رانندگان در راستای حفاظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران سفارش‌دهنده، از ذخیره شماره تماس سفارش‌دهندگانی که از طریق نرم افزار بیب سی به آنها معرفی شده اند و نیز برقراری ارتباط با ایشان خارج از چارچوب ارائه خدمات منع شده‌اند و در صورت احراز تخلف، شرکت حق تعلیق و خاتمه همکاری با راننده را برای خود محفوظ داشته و مطابق با شرایط و ضوابط صدر‌الذکر با متخلف برخورد خواهد کرد.
 • درخصوص داده‌ها و اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربران از خدمات بیب سی در این برنامه ذخیره می‌‌شود، شرکت متعهد می‌‌شود که اطلاعات ذخیره‌شده را تنها در جهت بهبود کیفیت خدمات استفاده نماید.
 • در مواردی که سایر اشخاص، حسب مورد، بخشی از فرایند ارائه خدمات را تحت نظارت شرکت عهده‌دار شوند، شرکت مطابق با اصول، قوانین و مقررات صیانت از حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها نسبت به پیشبرد امور اقدام و بر این امر نظارت می‌نماید.
 • شرکت متعهد می‌گردد، داده‌ها و اطلاعات کاربران را به اشخاص ثالث اعم از حقیقی و یا حقوقی با مقاصد تجاری و غیرتجاری خارج از حیطه خدمات فوق‌الذکر، بدون کسب رضایت صاحبان آن افشا ننماید.
  تبصره:در صورتی که مقامات قضایی و یا اداری به حکم قانون، داده‌ها و یا اطلاعات مربوط به کاربر یا کاربران خاصی را از شرکت مطالبه نمایند، شرکت مطابق با قانون موظف به افشای آنها به مقامات صالح می‌باشد.

ماده ۷- مالکیت حقوق معنوی نرم‌افزارهای بیب سی

مالکیت معنوی نرم‌افزارهای بیب سی و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به شرکت است و در نتیجه:

۷‏-۱- کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای بیب سی یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

۷‏-۲- کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای بیب سی را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

۷‏-۳- کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای بیب سی جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای بیب سی و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهد داشت.

۷‏-۴- کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

۷‏-۵- کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

ماده ۸- تجدیدنظر در شرایط استفاده و نحوه ابلاغ آن

۸‏-۱- شرایط استفاده نسبت به کلیه کاربران سفارش‌دهنده که اپلیکیشن بیب سی را نصب کرده و از آن استفاده می‌کنند یا از خدمات وب‌اپ استفاده می‌نماید، اعمال می‌گردد.

۸‏-۲- در صورتی که متن حاضر تغییر یابد، بیب سی مراتب را با یکی از شیوه‌های ارسال پیامک، ایمیل، بارگذاری شرایط جدید در وبسایت و اپلیکیشن اطلاع‌رسانی می‌نماید. صرف استفاده کاربران از اپلیکیشن پس از تغییر شرایط استفاده و اطلاع‌رسانی آن به منزله پذیرش شرایط استفاده جدید می‌باشد.

ماده ۹- قانون حاکم و شیوه حل اختلاف

شرایط استفاده از بیب سی از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف، طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی تهران حل‌وفصل خواهد شد.

ماده ۱۰- توافقات نهائی

۱۰‏-۱- کاربران تصدیق می‌نمایند که متن حاضر را به‌طور کامل مطالعه نموده، از مفاد و شرایط آن آگاهی کامل داشته، نسبت به اعمال تمامی این شرایط رضایت دارند و نسبت به مفاد آن ملتزم می‌باشند.

۱۰‏-۲- در مواردی که متن حاضر، صراحتاً یا ضمناً حاوی حکمی نباشد، مراتب تابع عرف رایج در این صنعت می‌باشد.

۱۰‏-۳- متن حاضر هیچگونه تأثیری بر احکام عمومی مذکور در «شرایط استفاده از خدمات هوشمند بیب سی برای کاربران مسافر» نخواهد داشت لذا احکام عمومی مذکور در شرایط استفاده کاربران مسافر تا جایی که با این متن تناقضی نداشته باشد، درخصوص کاربران سفارش‌دهنده نیز، معتبر و لازم‌الاجرا خواهند بود.